Відпочинок в таборі «Сонечко» на базі Гориславського навчально-виховного комплексу Піщанської сільської ради

2018-06-21

З 29 травня по 15 червня 25 дітей відпочило в таборі із денним перебуванням «Сонечко» на базі Гориславського навчально-виховного комплексу Піщанської сільської ради. Весело і незвичайно промайнули дні в таборі.
В День здоров’я учні мали змогу прослухати невеличку лекцію про правила захисту від комах, кліщів і комарів. Між учням був влаштований шашковий турнір, невеличке спортивне свято, де учні змагалися у стрибках на скакалці, ігрі в бадмінтон, м’ячі. День доброти пройшов під гаслом «Наповни серце добротою» і був насичений різноманітними заходами: свято ввічливості «Людина починається з добра», творча майстерня «Подаруй посмішку другові», веселі естафети «Добрі справи», екскурсія до місцевої водойми. Найголовнішим завданням, яке поставили перед собою вихователі, було вчити правилам етикету, познайомити з корисними рекомендаціями з питань спілкування з людьми, сприяти формуванню доброти, чуйності, делікатності.
Діти висловлювали власні міркування з теми «Що таке добро, дружба?», залюбки розповідали про своїх друзів. Вихователі знайомили учнів із прислів’ями, приказками, оповіданнями про доброту, людяність. Діти з’ясували, що дружити можна не лише один з одним, а й з природою і навіть з планетою. Все це вони відобразили в проектах «Подаруй посмішку другові».
День краси був насиченим різноманітними заходами: виховні заходи «Коса – дівоча краса», «У полоні буйних трав літа пісню заспівали», бесіда «У лісі ти гуляй та про безпеку пам’ятай», екскурсія на конеферму в с. Піщане. Діти із захопленням слухали інструктора, каталися на конях та із задоволенням годували тварин.
Один і днів у таборі пройшов під гаслом «Безпека життєдіяльності». Діти мали змогу ознайомитися з історією виникнення велосипеда та правилами їзди на ньому. Для цього було проведено тренінг на тему «Велосипед потрібний транспорт, але будь з ним уважний».
Традиційно в таборі проводяться заходи по профілактиці та попередженню травматизму та нещасних випадків. Для дітей була проведена бесіда «Бачите вогонь і дим – набирайте 101», а ще вихованці переглянули відеоролики від «Тітоньки Сови» про те, як поводитися з вогнем, коли від вогню може бути користь, а коли шкода.
Не менш цікавим було заняття по надзвичайних ситуаціях. Діти ознайомилися з видами стихійних лих, діями під час надзвичайних ситуацій. Наприкінці заняття діти отримали пам’ятки безпеки життєдіяльності під час літніх канікул.
Особливим видався день у дитячому закладі відпочинку «Сонечко» Гориславського НВК, бо проходив він під гаслом «День моєї родини». Для дітей було проведено захід «Я візьму той рушник», на якому вони мали змогу побачити і почути інформацію про національний символ України – вишитий рушник. Деякі діти принесли з дому рушники та розповіли їх історію. Дівчатка затанцювали танок із рушниками.
Зовсім несподіваним для дітей виявився візит сільського бібліотекаря. Ірина Володимирівна принесла дітям нові книжечки, які отримала щойно у фонд бібліотеки. Малеча із захопленням розглядала книжечки, спілкувалися між собою, а деякі дітки захотіли їх відразу прочитати.
Під час конкурсу малюнків на асфальті «Хай завжди буде сонце» діти старались, працювали творчо і за це отримали подарунки-призи. Кращі роботи були у Пальохи Каті, Швець Лєри, Пальохи Даші, Дяченко Лєри, Діланян Ксюші, Здора Артема.
З великою цікавістю діти чекали квесту, який проходив під назвою «У пошуках солодкого дерева». Вихованці пройшли по восьми станціях, виконавши різні завдання. Та останнім завданням було перевірити, чи ростуть у шкільному саду на грушах банани. Виявилось, що «ростуть». Дітки смакували бананами як нагородою за пройдений квест.
Пісенний вернісаж дав змогу малечі поспівати улюблені пісні на сцені сільського будинку культури.
Захоплююче пройшов літературний турнір «Хто багато читає – той багато знає». Діти відновлювали казки за уривками, співали пісеньки казкових героїв, грали в гру «Покажи-відгадай», провели вікторину «Шляхом казки».
Діти із задоволенням взяли участь у конкурсно-розважальній програмі «Країна дитинства, країна казкова». Вихованці охоче відгадували загадки, шукали заховані слова, впізнавали казкових героїв та відпочивали під час музичних пауз.
В День творчості діти відвідали казкову країну Мультляндію, де продемонстрували свої знання казок та зустрілися з улюбленими казковими героями. Вихованці табору відвідали творчу майстерню, де змогли створити свого улюбленого мультиплікаційного героя у техніці торцювання. Діти з задоволенням та бажанням працювали над виготовленням свого улюбленця.
Свою креативність і індивідуальність дівчата змогли проявити під час створення модного костюму із використаного матеріалу «Літній настрій». За гарну роботу діти отримали не лише задоволення та хороший настрій, а й приємні сюрпризи.
Програма відпочинку в день закриття пришкільного оздоровчого табору «Сонечко» складалася із багатьох конкурсів, танців, пісень та екскурсій. На святковій лінійці всіх учнів, що відпочивали у таборі, привітала начальник табору Логвиненко Тамара Іванівна, вона побажала школярам гарного відпочинку на літніх канікулах, і з новими силами у вересні продовжити оволодівати міцними знаннями та вручила подарунки. Учні добре відпочили у таборі завдяки клопіткій роботі вчителів: Т.І. Логвиненко, О.В. Погорілець, А. А. Ноженко, О.В. Середі, І.К. Іваніці, О.М. Пальосі, А.Ю. Шимон.