Формування соціальних послуг в умовах децентралізації

2018-06-14

12 червня 2018 року в рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна в селах Піщане та Кривуші пройшли громадські слухання «Формування соціальних послуг в умовах децентралізації».
Завідувач Піщанської сільської бібліотеки для дорослих Войтенко І.А. та голова громадської організації «РАДІУС» Радочин Л.А. розповіли, що умовами проекту передбачена спільна робота бібліотек та громадськості, яка спрямована на інформування та залучення населення до процесу реформ децентралізації.
Україною впевнено крокують децентралізаційні реформи, які направлені на покращення життя населення. Завдяки цьому у новостворених громад з’явилася можливість наблизити послуги до людей, враховуючи їх потреби, відстежувати якість надання цих послуг і необхідності їх розширювати.
Адже це важливо для забезпечення якісного і комфортного життя громад у всіх сферах послуг, в тому числі і соціальних.
Змістовним був виступ директора територіального центру соціального обслуговування Паталах Л. М. Вона розповіла присутнім про співпрацю соціальних служб Кременчуцького району з об’єднаними територіальними громадами в умовах адмінреформ, проінформувала про те, якими саме послугами територіального центру можуть скористатися громадяни.
Спроможні об’єднані територіальні громади взяли на себе відповідальність у вирішенні питань соціального захисту населення. Піщанська ОТГ – не виключення. З 20 вересня 2017 року у Піщанській ОТГ створено відділ соціального захисту населення та захисту прав дітей. Начальник відділу Пічугіна І.І. розповіла, що з метою забезпечення громадян похилого віку, інвалідів, переміщених осіб та інших соціально-побутових послуг, які спрямовані на підтримання їх життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя у суспільстві громадянам надаються такі види послуг: соціальна адаптація, юридичні консультування, соціальна профілактика, визначення індивідуальних потреб осіб похилого віку, інвалідів на отримання соціальних послуг та багато іншого.
Люди отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. Найбільш бурхливим було обговорення питання надання субсидій.
На завершення зустрічі присутні передивилися відео історії успіху сусідньої Пришибської територіальної об’єднаної громади.