2017-12-12

За підтримки Програми «U-LEAD» група з Полтавської області з навчальним візитом «Управління освітою на місцевому рівні» направилась до Польщі (до Опольського воєводства). Представник від Піщанської ОТГ – заступник сільського голови Компанієць Василь Анатолійович.
Перший день розпочали з екскурсії по місту Ополе, відвідали музей польської пісні. Оригінальність створення музею далека від наших стереотипів про музей: кожен відвідувач має можливість поглинути у світ польської пісні різних років за своїм вибором, доторкнувшись до монітора комп’ютера. Поряд з музеєм - амфітеатр, де проходять фестивалі польської пісні. Потім у режимі онлайн слухали Войцеха Мархлевського про децентралізацію освіти у Польщі. Пан Войцех детально зупинився на всіх етапах того шляху, який Польща успішно пройшла і має позитивний результат, а ми тільки розпочинаємо. Учасники візиту мали змогу почути відповіді на питання, які хвилюють.
Зранку другого дня вирушили до Кuratorium Oswiaty w Opoli ( обласне управління освіти). Куратор пан Осека з колегами детально познайомили із системою освіти, системою оцінки шкіл, забезпечення педагогічного нагляду, про конкурс на призначення директорів шкіл та кваліфікаційні вимоги до вчителів. Питань до пана Осеки та його колег було багато, адже дуже хочеться, щоб досвід польських колег допоміг нам успішно здійснити освітню реформу. Начальник Департаменту освіти Полтавської ОДА Олена Харченко подякувала польським колегам і висловила впевненість, що реформа освіти в Україні буде успішною. Після обіду учасників візиту приймали у Регіональному центрі розвитку освіти. Спочатку відвідали лабораторію, де учні мають можливість на практиці застосувати знання: кермувати великим автомобілем-фурою, дослідити ґрунт; лабораторія має свій рентген-апарат. Все обладнання центр зміг придбати завдяки участі у конкурсах проектів європейських фондів! Наприклад, один з проектів "Зачароване місто" виграв 18 мільйонів доларів! Центр здійснює методичну підтримку вчителів, разом з тим, підтримує розвиток дітей та батьків. На останок дізналися про форми діяльності та співпрацю з органами самоврядування психолого-педагогічної консультації.