2017-12-06

26 листопада 2017 року на базі Піщанської гімназії відбувся науково-практичний семінар з теми «Формування функціональної грамотності школярів щодо читання», на якому були присутні методисти РМК (ММК), котрі координують роботу вчителів-філологів в Полтавській області.
Уже рік у навчальних закладах Піщанської сільської ради впроваджується технологія швидкісного читання. Педагоги працюють над формуванням високого рівня читацьких умінь, що передбачає: здібність учнів використовувати читання як засіб здобуття нових знань для подальшого навчання, використання отриманої інформації в процесі життєдіяльності; вміння в різних ситуаціях читати тексти будь-яких жанрів: уривки з художніх творів, біографії, тексти розважального характеру, особисті листи, документи, статті із газет і журналів, інструкції, рекламні оголошення, географічні карти та ін., у яких використовуються різні форми представлення інформації: діаграми, малюнки, таблиці, графіки та схеми. Гостей привітали Компанієць Василь Анатолійович, заступник сільського голови Піщанської сільської ради, та Павлиш Зінаїда Василівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Піщанської сільської ради.
На науково-практичному семінарі учителі поділилися досвідом щодо розвитку навичок швидкісного читання через інтернет ресурси:
1. Про створення дидактичних ігор для розвитку навичок читання, створених в сервісі Learning Apps розповіла Караманець Тетяна Анатоліївна, учитель української мови та літератури Піщанської гімназії Піщанської сільської ради;
2. Роботою в сервісі «Study stack» зацікавила Глотова Олена Петрівна, учитель української мови та літератури Кривушівського навчально-виховного комплексу Піщанської сільської ради;
3. Зачарувала своєю педагогічною майстернею «Формування навичок швидкісного читання засобами мережних технологій» Ковальова Ірина Леонідівна, учитель української мови та літератури Піщанської гімназії Піщанської сільської ради;
4. Шашолко Світлана Іванівна, учитель інформатики Піщанської гімназії Піщанської сільської ради презентувала власні електронні тренажери для розвитку навички швидкочитання.
5. Зачарувала своєю поезією, яка сповнена любові до Батьківщини, рідного краю, Шаповал Ольга Никифорівна, учитель української мови та літератури Піщанської гімназії Піщанської сільської ради.
6. Радочин Людмила Анатоліївна, бібліограф Піщанської сільської бібліотеки для дітей, розкрила тему «Створення читацького та інформаційного простору для сучасного читача».
Душевними, яскравими та емоційними були пісні, які виконали Калініченко Сергій Миколайович, заступник директора з НМР, та Чикун Людмили Миколаївни, практичний психолог. Про перші результати впровадження технології в навчальних закладах Піщанської сільської ради розповіла Федота Марина Вікторівна, методист науково-методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Піщанської сільської ради.